Den s hasiči 2018

Sbor dobrovolných hasičů pořádal pro děti akci „Den s hasiči“

V neděli 6.5.2018 jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřejnost již 6.ročník akce s názvem „Den s hasiči“.
Děti si měly možnost zasoutěžit na sedmi připravených stanovištích, kde porovnaly svoje síly s ostatními kamarády. Házely balónky na cíl, rozhazovaly hadice, skákaly v pytli, dělaly slalom s pneumatikou, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“, hasily „plamínky“ a probíhaly tunelem s proudnicí.
Počasí nám přálo, a tak si přišlo zasoutěžit 367 dětí. Je to o 135 dětí víc než loňský rok, což je super. Každý odvážlivec si odnášel nejen dobrý pocit z dobře provedených úkolů, ale také odměny, kterými byly např.: bublifuk, kšiltovka od firmy Dekra, propiska, skládačka, poučné obrázky, vstupenka 1+1 do Bruna, vstupenka 1+1 do Šiklova mlýna, vstupenka 1+1 do aquaparku Wellness Kuřim, vstupenka 1+1 do Bonga, poukázka na točenou zmrzlinu nebo ledovou tříšť v hodnotě 20,- Kč od firmy Zmrzlina Slatina, vstupenka do Centrum Eden, vstupenka do VIDA! science centrum, slevová poukázka na focení u paní Johanny Šujanové, sleva na minigolf ve Futurum, dále číslo na slosování o další ceny a vstup na skákací hrad. Také na každém stanovišti děti dostali bonbón, na které přispělo Zakázkové krejčovství Tomáše Dočkala.

Na konci celé akce jsme si připravili losování o pěkné ceny. Celkem jsme se sponzory připravili 40 balíčků pro děti a nově 6 balíčků pro dospělé. Mohli jste například vyhrát: poukaz na jednodenní výlet pro 4 osoby do strašidelného zámku a Šiklova mlýna v hodnotě 2.000,- Kč, poukaz na focení od firmy Johanna Visage, 2x poukaz v hodnotě 500,-Kč do restaurace Slatinský Šenk, 2x poukaz v hodnotě 300,- Kč do restaurace Na Mlatech, 5x rodinné vstupenky do DinoParku, 25x jednorázové vstupenky pro dítě do DinoParku, 5x dětskou vstupenku do herního centra Bruno family park, 3x poukázku v hodnotě 400,- Kč od Lahůdka Brno-Slatina, 5x poukázku na vstup do herny Topolíno, 9x poukázku na kopečkovou zmrzlinu do kavárny Topolíno, 2x poukázku do Hvězdárny a Planetária Brno. Dále v balíčcích byly věcné ceny a to pytlíčky na cvičky, plyšáci a hasičský polštář od Lidumila – Chráněná dílna Uherské hradiště, 5x hasičskou stavebnici od firmy Bemett, 50x linecké ve tvaru hasičského autíčka od paní Barbory Cetkovské – Bářiny dortíky, popelničky a další od firmy Sako Brno, balónky a další od VIDA! science centrum, propisky a džbánek od firmy STAVBA krbů, reflexní vestičky, pastelky a další od České průmyslové zdravotní pojišťovny, gumové medvídky od firmy Zakázkové krejčovství Tomáše Dočkala, balónky od paní Englartové a spoustu dalších věcných cen pro děti věnovali SDH Brno-Slatina a firma Reda. Také pět balíčků pro vás připravil DinoPark, deset balíčků MČ Brno – Slatina a tři balíčky pro dospělé firma Merida.
Pro děti jsme domluvili další doprovodný program a to animátora, který dětem zdarma vytvářel z modelovacích balónků zvířátka, dále mezi dětmi chodili tři „maskoti“, s kterými se děti mohly vyfotit a pomazlit.
Po celé odpoledne jste si mohli, prohlédnou přistavené auto odchytové služby Městské policie Brno a prohlédnout si jeho vybavení. Kolem 14 hodiny vám v parku na Přemyslově náměstí Městská policie Brno ukázala práci psovoda a jeho čtyřnohého pomocníka. Ukázka měla velké ohlasy a všem jejím členům moc děkujeme za zpříjemněné odpoledne a zároveň o odborný výklad při ukázkách.
Také jste si mohli prohlédnout naše hasičské vozidlo Tatra Terno CAS 20, vyzkoušet si hasičský oděv a vyfotit se v něm.
Dále po celou dobu byl k dispozici stánek Hitrádia City, který maloval zdarma dětem na obličej.
Po celou dobu akce nás doprovázel skvělý moderátor, náš kamarád a kolega hasič ze Šlapanic, Michal Velan. Svoji úlohy se zhostil opět na jedničku a tímto mu ještě jednou moc děkujeme.
Celé odpoledne bylo možno na stáncích zakoupit např. cukrovou vatu, brambůrky, dále zajímavé balónky různých tvarů a postaviček, malé občerstvení, a nebo si děti mohly nechat udělat dočasné tetování.
Dík a uznání patří rodičům od našich mladých hasičů, našim členům a i samotným mladým hasičům za pomoc na této akci.

Poděkování patří všem našim sponzorům a partnerům, kterými byli: Statutární město Brno, Hemz s.r.o., AZT spol. s.r.o., MČ Brno – Slatina, Reda a Zakázkové krejčovství Tomáše Dočkala.
Velké poděkování patří i dalším sponzorům a partnerům co naši akci podpořili a to jsou: Šiklův mlýn, BRuNO family park, Restaurace Na Mlatech, Sako Brno a.s., Dětská kavárna s hernou Topolino, VIDA! Science centrum, Bářiny dortíky, DinoPark, Welnes Kuřim s.r.o., Vizážistické služby a fotografování – Johanna Šujanová, Bongo Brno, Merida s.r.o., Bemett, Lahůdka – studená kuchyně, Centrum Eden, Hvězdárna a planetárium Brno, Zakázkové krejčovství – Tomáš Dočkal, Dekra, Restaurace Slatinský Šenk, Zmrzlina Slatina, Chráněná dílna Uherské Hradiště, STAVBA krbů s.r.o., Atrakce Pohoda, Minigolf Futurum, Hitrádio City a Česká průmyslová zdravotní pojišťovna.

Největší odměnou za naši snahu je pro nás vždy dětská radost, spokojenost a úsměv na jejich tvářích.

Děkujeme vám všem, co jste vydrželi až do konce a již nyní se těšíme na příští rok.