Text – Sport – II. MČR dobrovolných hasičů v disciplínách TFA

V sobotu 1. října 2016 se ve Štramberku uskutečnilo v pořadí druhé mistrovství České republiky dobrovolných hasičů ve stále více populární soutěži o nejtvrdšího hasiče. Soutěžící hasiči musí v zásahovém obleku a obuvi, doplněném o zásahovou přilbu a záchranářský opasek, absolvovat trasu, na které musí absolvovat náročné činnosti z hasičské praxe.

V případě Štramberské tratě museli absolvovat čtyři úseky, na kterých postupně rozvinovali hadicové vedení, svinovali hadice, provedli 80 úderů kladivem, absolvovali běh s 20-ti kilovým závažím, transportovali figurínu, přeskočili dvou metrovou bariéru, absolvovali běh s barely, vystoupali po žebříku na plošinu a vyzvedli závaží. Po absolvování těchto disciplín ještě na závěr vyběhli v závěrečném úseku 369 schodů na Trúbu.

Tomáš Máca obsadil 1.místo ve své kategorii nad 35 let, s časem 6:41:10 a celkově obsadil 2.místo. Družstvo Jihomoravský kraj se umístilo na 1.místě s celkovým časem 20:45 v obsazení: Michal Skřivánek, Jaroslav Škorpík, Martin Novotný, Vojtěch Vágner, Tomáš Máca.

Gratulujeme.

Zde se můžete podívat na záznam celého dne: https://www.youtube.com/watch?v=b9QtHDYjd3w