Prázdniny s mladými hasiči

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Schůzky mladých hasičů a závody se sice konají pouze v průběhu školního roku, ale ani o prázdninách naši mladí hasiči nezaháleli. V měsíci červenci odjeli na soustředění.

Bohužel jim v první polovině pobytu počasí příliš nepřálo, ale díky tomu, že v areálu, kde soustředění probíhalo, byla velká společenská místnost a ubytování v chatkách, mohl připravený program probíhat bez větších komplikací a úprav. Kromě nácviku klasických hasičských dovedností (práce s hadicemi, uzlování, zdravověda, práce s buzolou, střílení ze vzduchovky, znalost topografických značek, a další), bylo pro děti připraveno také mnoho her (vlajkovaná, stavění domečků pro permoníky, hasičský výjezd, oblékání s ešusem plným vody, hledání mincí v lese, rozpoznávání podle chuti-čichu-hmatu, hledání překvapení, opičí dráhy, chůze poslepu podél lana, lovení meruňky z vody ústy, …) , za které v průběhu soustředění získávali body – a to jak jednotlivci, tak družstva.

Na konci byli odměněni poháry, medailemi a věcnými cenami. Nemohla samozřejmě chybět ani stezka odvahy, kterou statečně zvládli i ti nejmenší. Také se zde jeden večer u táboráku konal Slet čarodějnic, čarodějů a všech ostatních duchů a příšerek, na který si děti připravily nádherné kostýmy. Nechyběly ani hrané scénky s hasičskou tématikou a vtipným i poučným podtextem.

 

Všem se na soustředění velmi líbilo a těšíme se, až se tam příští prázdniny opět vrátíme a zažijeme další dobrodružství.

 

Fotky více >>