Požární útok mladých hasičů v Bohunicích 18.5.2013

 

 

Soutěž v Bohunicích začínala velmi brzy, proto jsme se na hasičské zbrojnici sešli již v půl sedmé. Když jsme vyjížděli, bylo nad Brnem černo, ale po příjezdu na místo už začalo vykukovat sluníčko. Tentokrát se soutěž konala poprvé na novém „sportovišti“ – vypadalo krásně, ale pro nás to znamenalo pouze jeden pokus v PÚ (dříve byly vždy dvě základny, takže bylo možné, aby každé družstvo odběhlo dva pokusy).

Nejdříve závodili mladší žáci – bohužel při běhu nastal problém ve spojování hadic a navíc měli zavřený na rozdělovači pravý proud… než chybu napravili, nějaký ten čas utekl. Doběhli si tedy pro sedmé místo z osmi. Na druhou stranu – chybami se člověk učí nejlépe J .

Ani starším dnes štěstí příliš nepřálo a díky problémům s nasazením koše a omotané hadici kolem rozdělovače nebyl ani jejich čas hodný stupňů vítězů. Přivezli si tedy páté místo z deseti zúčastněných.

Sice trochu zklamaní (ale rádi za to, že jsme si zasoutěžili), dojeli jsme zpět na zbrojnici. Po chvíli se k nám přidali také rodiče a společně jsme si užívali pěkné odpoledne vyplněné hraním deskových her, fotbalu, kanystru a opékání špekáčků a kukuřice.