4. ročník akce pro děti pod názvem „Den s hasiči“ 

V neděli 15.5.2016 jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřenost již 4.ročník „Den s hasiči“. Děti si měly možnost zasoutěžit na sedmi připravených stanovištích, kde porovnaly svoje síly s ostatními kamarády. Házely balónky na cíl, rozhazovaly hadice, skákaly v pytli, dělaly slalom s pneumatikou, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“, hasily „oheň“ a probíhaly opičí dráhou. Kromě soutěžních stanovišť, zde byl pro děti připraven doprovodný program. 
Náš sbor přistavil hasičské auto, které si děti mohly prohlédnout, jak z venku, tak také zevnitř. Dále měly děti možnost si obléknout hasičskou zásahovou výstroj a vyfotit se v ní. Také jsme přistavili historickou stříkačku  DS – 7 z roku 1928.

Po celé odpoledne jste si mohli, prohlédnou přistavený autobus Vězeňské služby ČR a také si prohlédnout různé zbraně a vybavení jejich zásahové jednotky. Kolem 14 hodiny vám na náměstí Vězeňská služba ukázala práci  psovoda a jeho čtyřnohého pomocníka. Na konci byla ukázka zásahové jednotky, která simulovala zásah proti neposlušnosti a vzpouře vězňů. Ukázka měla velké ohlasy a všem jejím členům  moc děkujeme za zpříjemněné odpoledne a zároveň o odborný výklad při obou ukázkách. 

Dále po celou dobu byl k dispozici i stánek Rádia Kiss Hády a jejich Kisspatrolky, které malovaly zdarma dětem na obličej. I díky jejich trpělivosti a šikovnosti, odcházely děti od jejich stánku  spokojené. Nově si pro vás Rádio Kiss Hády připravilo jízdu na hoverboardu, kterou si vyzkoušeli nejen děti, ale i dospělí.  Soutěžících dětí bylo 250, což je zase nárůst oproti loňskému roku. Každý odvážlivec si odnášel nejen dobrý pocit z dobře provedených úkolů, ale také odměny, kterými byly např. hasičské skládačky, omalovánky, dále vstupenky 1+1 do Šiklandu a Bruna, hračky a sladkosti. Další odměnou byly lístky na lanovou jízdu, která byla pro vás připravena v parku. Druhý lístek byl na skákací hrad, kde si děti mohly zdarma zaskákat.

Po celé odpoledne jste si mohli ve stáncích zakoupit např. cukrovou vatu, brambůrky nebo zdravé sladkosti, pití a také různé balónky různých tvarů a postaviček. Na konci celé akce jsme si pro vás nově připravili losování o pěkné ceny. Celkem jsme pro vás se sponzory připravili 12 balíčků. Mohli jste například vyhrát: poukaz pro 4osoby do zábavného areálu Šiklův mlýn v hodnotě 2.000,- Kč, vstupenku pro jedno dítě do Bruna, poukaz do restaurace Na Mlatech v hodnotě 300,-Kč, poukazy do Dětské herny a kavárny Topolino. Další ceny byli třeba hrníčky, reflexní prvky, nafouknuté balónky, plyšáci, pexesa, propisky, pastelky, omalovánky a další pěkné ceny.

Po celou dobu akce vás doprovázel skvělý moderátor, náš kamarád a kolega hasič ze Šlapanic, Michal Velan, který se svoji úlohy zhostil na jedničku. Tímto mu ještě jednou moc děkujeme.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem sponzorům za jejich finanční i věcnou podporu. Byli to: Statutární město Brno, MČ Brno-Slatina, Dětská herna s kavárnou Topolino, Rádio Kiss Hády, Bruno – family park, Špacova vinotéka, Dotchi – specialista na módu a styl, restaurace Na Mlatech, Sako, Reda a Šikland – svět,který vás baví.

Velké poděkování patří také rodičům našich mladých hasičů a členům našeho sboru, kteří zajistili dohled na stanovištích a bez nichž by tato akce nemohla proběhnout.