Text – mládež – Den s hasiči 7.5.2017

Akce pro děti „Den s hasiči“

 

V neděli 7.5.2017 jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřejnost již 5.ročník akce s názvem „Den s hasiči“.
Děti si měly možnost zasoutěžit na šesti připravených stanovištích, kde porovnaly svoje síly s ostatními kamarády. Házely balónky na cíl, rozhazovaly hadice, skákaly v pytli, dělaly slalom s pneumatikou, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“ a hasily „oheň“.

I přes nepřízeň počasí soutěžilo 232 dětí. Každý odvážlivec si odnášel nejen dobrý pocit z dobře provedených úkolů, ale také odměny, kterými byly např.: pexeso, skládačka, poučné obrázky, vstupenka 1+1 do Bruna, vstupenka 1+1 do Šiklova mlýna, hopskulka, číslo na slosování o další ceny a vstup na skákací hrad. Na konci celé akce jsme si připravili losování o pěkné ceny. Celkem jsme se sponzory připravili 21 balíčků. Mohli jste například vyhrát: pexeso, létající talíř, plyšáky, sladkosti, popelničky, reflexní prvky, bločky, vodní pistole, balonky, píšťalky, batohy, kačenky, nafukovací balonky, baterky, láhve na pití, hrnečky, bublifuky, hračky, propisky, pastelky, rozvrh hodin, omalovánky, DVD podepsané od Lucie Bílé v každém balíčku dvě a k tomu andělíček (opravdu poslané od paní Lucie Bílé), poukázky do restaurace Na Mlatech v hodnotě 500,- a 300,- Kč, volnou vstupenku do Bruna, VIP vstupenky do Šiklova mlýna a strašidelného zámku a poukaz na jednodenní výlet pro 4 osoby do strašidelného zámku a Šiklova mlýna v hodnotě 2.000,-Kč.
Nově jsme pro děti zajistili, lišáka Saphio, který je doprovázel celý den a mohli se s ním vyfotit. Jsme rádi, že si našel ve svém nabitém programu chvilku a strávil s dětmi krásný den.
Byl úžasný i v dešti, kdy všichni schovaní, jen lišák stále chodil mezi námi. Patří mu velké díky.
Také jsme domluvili dvě zajímavá hasičská vozidla a to z SDH Husovice, kde jste si mohli prohlédnout vozidlo CAS 20 MAN s vyprošťovací technikou a také nový automobilový žebřík AZ 40 z PS Líšeň. Klukům moc děkujeme, že si našli chvilku, přijeli a podpořili tak naši akci.
Dále po celou dobu byl k dispozici stánek Hitrádia City se svými patrolkami, které malovaly zdarma dětem na obličej.  
Po celou dobu akce nás doprovázel skvělý moderátor, náš kamarád a kolega hasič ze Šlapanic,  Michal Velan, který se svoji úlohy zhostil na jedničku. Tímto mu ještě jednou moc děkujeme.
Také celé odpoledne bylo možno  na stáncích zakoupit např. cukrovou vatu, brambůrky nebo zajímavé balónky různých tvarů a postaviček. A nakonec si všichni mohli vyzkoušet  hasičský oděv a vyfotit se v něm.

Poděkování a uznání patří rodičům od našich mladých hasičů, našim členům a i samotným mladým hasičům za pomoc na této akci.
Velké poděkování patří všem našim sponzorům a příznivcům, kterými byli: Statutární město Brno, MČ Brno – Slatina, Hitrádio City Brno, Šikland a.s., Reda a.s., Bruno – family park, SAKO Brno a.s., Dětská kavárna a herna Topolino, Restaurace Na Mlatech, Kubík, pan Flachs, paní Englartová a maskot lišák Saphi.
Největší odměnou za naši snahu je pro nás vždy dětská radost, spokojenost a úsměv na jejich tvářích.

Děkujeme vám všem co jste vydrželi až do konce, i když nám občas počasí nepřálo, a již nyní se těšíme na příští rok.