Soustředění 2013

 

Na soustředění jelo celkem 12 mladých hasičů. Opět jsme byli ubytováni na stejném místě jako v loňském roce, tedy v Níhově. Počasí nám naštěstí letos přálo, takže jsme si kromě zdokonalování hasičských dovedností a hraní spousty her, užili konečně také místního rybníka a různých válek s vodou.

A co jsme celou dobu dělali? Po příjezdu jsme byli rozděleni na dvě družstva. Zvolili jsme si velitele (Ondra Zábrš a Míša Stonáček), vymysleli název (Dráčci a Auťáci)a vytvořili si svoji vlajku. Tato družstva mezi sebou celou dobu soutěžila ve sbírání bodů – ať už to byly body za soutěže, hry nebo za chování, vše se přičítalo jak jednotlivcům, tak celému družstvu a na konci soustředění se vše vyhodnotilo a po zásluze odměnilo.

Z hasičských dovedností jsme procvičovali práci s hadicemi, zacházení s buzolou, střelbu ze vzduchovky, zdravovědu, přelézání po laně, rozpoznávání topografických značek a značek technických, průzkum místnosti za snížené viditelnosti a mnohé další. Ale také jsme se bavili při hrách jako je vlajkovaná, prověrka smyslů, hutututu, hledání mincí, stavění domečků, oblékání s ešusem plným vody, ropné havárii, různých opičích drahách, bingu, tombolách, atd.

Nechybělo ani večerní opékání špekáčků a zpívání u ohně – jeden večer si za námi dokonce přijeli zahrát a zazpívat muzikanti. No a samozřejmě proběhla i stezka odvahy – každý se popral se svým strachem a tak jsme byli všichni úspěšní.

Ke konci soustředění se v okolí areálu vyskytl bandita s návodem cesty k uloupené truhle, podařilo se ho dopadnout a dostat z něj informaci o pokladu – sice jsme museli ještě vyluštit pár indicií, ale nakonec jsme poklad našli … spokojenost byla veliká.

Fotogalerie zde >>