Soutěž v požárním útoku a uzlování v Chrlicích 5.5.2013


Starší žáci se umístitli na 2.místě a mladší na místě 5.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A je to tu, konečně začíná letošní soutěžení v požárním útoku. Ráno sice pořádně sprchlo a ani kolem poledne, když jsme se začali scházet na hasičce, se počasí netvářilo příliš vlídně. Ale i přes to jsme vyjeli na soutěž do Chrlic. Tentokrát se nekonala na silnici u hasičské zbrojnice, ale na příjemném betonovém plácku u tenisových kurtů.

Po zahajovacím nástupu se mohlo začít soutěžit. Nejdříve jsme se zúčastnili uzlové štafety. Mladším se bohužel příliš nedařilo, vždy se našla nějaká ta chybička. Starší měli sice jeden pokus bez chyb, ale čas byl průměrný.

Poté následovala nějaká doba čekání, protože jsme startovali předposlední…pak konečně přišla ta chvíle. Nejdříve se na základnu chystali mladší žáci a doběhli s krásným čtvrtým nejlepším časem, poté odstartovali i starší a ti zde vybojovali čas celkově nejlepší.

Bohužel pro nás se časy z uzlů sčítaly s časy dosaženými v požárním útoku, a tak byl konečný výsledek: mladší pátí a starší druzí. I přes to jsme byli velmi spokojeni s výsledky a to jak my, tak také rodiče, kterých přijelo opravdu mnoho, aby nás podpořili…to bylo velmi příjemné.

Po vyhlášení výsledků jsme radostně odjížděli zpět na hasičku. Tady jsme v rychlosti poklidili hadice a nářadí, oslavili umístění dětským šampaňským a spokojeně jsme se rozešli domů.