2. ročník soutěže o „Putovní pohár starosty MČ Brno-Slatina“

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dne 25.6. 2011 pořádal náš Sbor dobrovolných hasičů Brno-Slatina již 2. ročník soutěže v požárním útoku o „Putovní pohár starosty MČ Brno-Slatina“. Letošních závodů se zúčastnily 2 domácí týmy mladých hasičů, dalších 21 družstevn k nám přijelo z Brna a jeho okolí. Počasí nám i přes špatné předpovědi přálo, a tak nic nebránilo tomu, aby byla soutěž zahájena obvyklým nástupem družstev.
Na tomto nástupu popřál starosta MČ Brno-Slatina pan Jiří Ides všem zúčastněným týmům úspěch v jejich klání.
Vzhledem k velkému množství účastníků mělo v závodech každé družstvo jeden pokus. V kategorii mladších žáků soutěžilo 13 družstev a slatinský tým se v ní díky času 27,05 sekund umístil na 5. místě. V kategorii starších žáků bojovalo 10 týmů a družstvo ze Slatiny v ní obsadilo 7. místo s časem 30,67 sekund.
Putovní pohár starosty MČ si odvezlo za mladší žáky družstvo Útěchov „A“, které vyhrálo s časem 20,49 sekund. Za starší žáky to byl tým z Vinohrad, který své vrstevníky porazil s časem 21,29 sekund. Na výkony i umístění obou našich týmů mladých hasičů jsme hrdí a příští rok, při 3. ročníku této soutěže, se budeme snažit, aby krásný pohár našeho starosty zůstal doma ve Slatině.

Ale slatinské závody nebyly jedinou soutěží, které se v letošní sezóně naši mladí hasiči zúčastnili. Dne 7.května vyrazili mladší žáci do Chrlic, kde se umístili na 5. místě. O týden později se zúčastnili mladší i starší žáci soutěže v Bohunicích odkud si starší žáci dovezli medaile za krásné 3. místo. Mladší žáci obsadili opět místo páté. Bojovnost našich mladších žáků však neustávala a tak byli za své úsilí odměněni na dalších závodech, které se konaly v Jundrově. Přes velkou konkurenci a neúnosná horka zde obsadili starší žáci 7. místo, mladší žáci si dokázali v požárním útoku doběhnout pro 3. místo a domů do Slatiny přijeli s medailemi, takže už nemusí závidět svým starším kamarádům, kteří je mají z již zmíněných Bohunic. Touto cestou bychom také rádi poděkovali ÚMČ Brno – Slatina i našim sponzorům, kterými byli restaurace U Jandů a Porsche Brno.  Těšíme se na spolupráci s nimi i v následujících letech a na přízeň dalších možných sponzorů. V neposlední řadě patří nemalý dík také rodičům našich malých sportovců, kteří jeve všech směrech podporují.