Aktuality

Medaile Za záchranu života
4 Říj, 2021

Dne 1.10.2021 byla našemu členovi Milanu Štolfovi předána „Medaile Za záchranu života“. Předání proběhlo na zámku v Přibyslavi v prostorách slavnostního sálu a toto ocenění převzal z rukou nejvyšších představitelů SH ČMS. Zároveň mu byly předány i věcné dary od OSH Brno – město a SDH Brno – Slatina.

Pan Milan Štolfa ve svém osobním volnu zachránil dne 8.8.2020 život muže v Brně – Líšni. Svým včasným a odborným způsobem poskytl první pomoc a pokračoval v ní až do příjezdu ZZS. O jeho skutku jsme se dozvěděli až z děkovného dopisu, který nám poslal o 14dní později sám zachráněný.

Vzhledem k této skutečnosti si nesmírně vážíme přístupu našeho člena a jako ocenění jeho přístupu a naplnění hesla „Bohu ke cti, bližnímu ku pomoci“ ho výbor SDH navrhl na udělení „Medaile Za záchranu života“.

Jsme hrdí na to, že je členem našeho sboru.

Vladimír Dočkal
starosta SDH Brno – Slatina

Poslední aktuality

Chceš se stát mladým hasičem?

Tak neváhej a přijď mezi nás! Nabíráme Nově otevíráme kategorii přípravka ve věku 3-5let. (Pozor! Nábor na přípravku pozastaven, kapacita naplněna za jeden den.)Stále nabíráme - pár volných míst je:Mladší - 6-10 let.Starší - 11-15 let.Dorost – 15 -18 let. Zaměření...

Závody mladých hasičů v Útěchově 12.9.2020

V sobotu 12.9.2020 jsme po dlouhé době byli s dětmi na závodech v požárním útoku v Útěchově. Pro naše děti to byl po dlouhé době skoro po roce "trénink" s vodou. A tak jsme rádi, že jsme úspěšně útok zdolali a těď už budeme pilně trénovat s vodou ať příště dosáhneme...

Poděkování

V sobotu 5. 9. 2020 proběhlo slavnostní otevření nově zrekonstruované hasičské zbrojnice. Tím jsme získali plně vyhovující a odpovídající zázemí pro naše výjezdové hasiče i jejich techniku a samozřejmě i ideální podmínky pro schůzky našich mladých hasičů. Proto bych...

Slavnostní otevření hasičské zbrojnice

V sobotu 5.září 2020 byla slavnostně otevřena a požehnána naše nově zrekonstruovaná hasičská zbrojnice. Při této příležitosti byla předána ocenění našim členům za jejich věrnost a práci ve sboru. Děkujeme Ministerstvu vnitra, Jihomoravskému kraji i Městu Brnu za...

Na seznam aktualit