Aktuality

Dobrovolní hasiči pro vás uspořádali akci pod názvem „Den s hasiči“
8 Kvě, 2022

V neděli 8.5.2022 jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřejnost již 8.ročník akce s názvem „Den s hasiči“.

Děti si měly možnost zasoutěžit na deseti připravených stanovištích, kde porovnaly svoje síly s ostatními kamarády. Házely balónky na cíl, rozhazovaly hadice, skákaly v pytli, běžely slalom s pneumatikou, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“, hasily „plamínky“, probíhaly tunelem s proudnicí. Dále měly za úkol neztratit míček, poznat zvířátka ve virtuální ZOO a ověřit svoje znalosti v prevenci IZS. Jedno stanoviště jsme si připravili i pro dospělé, kde si rodiče zkusili smotat hadici a vyzkoušeli si své znalosti v oblasti technických značek a chování při dopravní nehodě.

Počasí nám přálo, a tak si přišlo zasoutěžit 362 dětí. Každý odvážlivec si odnášel nejen dobrý pocit ze splněných úkolů, ale také odměny, kterými byly např.: míček, podsedák, tužka se zvířátkem, Rébusníček, pexeso a spoustu poukázek do zábavných center nebo na zmrzlinu zdarma.

Pro děti jsme připravili doprovodný program, kde si mohli mimo jiné prohlédnout hasičské vozidlo Tatra Terno CAS 20, vyzkoušet si hasičský oděv a vyfotit se v něm. Navíc každou půl hodinu viděli vysunutí hasičského žebříku AZ 40 z HS Brno – Líšeň. HZS JmK si pro vás také připravil stánek s preventivně – výchovným programem Hasík.

U skákacích hradů jsme měli připravenou zábavu pro malé i velké, kde si mohli zadovádět s velkými bublinami. Hvězdárna a planetárium Brno si připravila v parku k prohlédnutí velkou nafukovací planetu Zemi a Měsíce. Vyfotit se veřejnost mohla i s kosmonautem.

Na konci celé akce jsme připravili losování o pěkné ceny. Celkem jsme se sponzory připravili 53 balíčků pro děti a 10 balíčků pro dospělé.  Balíčky byly opravdu bohaté. Výherci vyhráli např.: vstupenky do Dinoparku, poukaz 5+5 tokenů do zábavního centra Excalibur, vstup do muzea Terra technica, poukaz v hodnotě 400,- do Lahůdky ve Slatině, jednodenní výlet pro 4 osoby v hodnotě 2.800,- Kč a dále VIP vstupenky pro jednu osobu do Šiklova mlýna, 1 hod bowlingu do Sport Balkán, poukázku na laser game až pro 14 osob do Tron Laser areny, vstup pro 2 dospělé a 2 děti do Bruna a spoustu hodnotných cen jako třeba hodinky, společenské hry, velké bublifuky, tašky a popelníčky, sportovní láhve a spoustu dalších věcných cen.

Celé odpoledne bylo možno na stáncích zakoupit např. cukrovou vatu a další sladkosti, balónky různých tvarů a postaviček, malé občerstvení nebo si děti mohly nechat udělat dočasné tetování a kresbu na obličej.


Dík a uznání patří rodičům od našich mladých hasičů, našim členům, ale i samotným mladým hasičům za pomoc na této akci, která byla obrovská a skvělá.

Největší odměnou za naši snahu je pro nás vždy dětská radost, spokojenost a úsměv na jejich tvářích.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem partnerům a sponzorům, kteří se na této akci podíleli.
Byli to: Statutární město Brno, Městská část Brno – Slatina, Česká Zmrzlina z Opočna – Brno -Slatina, Reda, Starez Sport Brno, Tron Laser Aréna, Sport Balkán, Excalibur city, ZOO Brno, Porsche Brno, DinoPark ZOO Vyškov, akciová společnost ŠIKLAND – Svět, který Vás baví, Merida, VIDA! Science centrum, BRuNO family park, Sako Brno, Lahůdka – studená kuchyně, Hvězdárna a planetárium Brno, Visko Teepak, Wistron InfoComm, Cukrárna a kavárna U Myšky, Restaurace Slatinský Šenk, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Edwards, Hasičská vzájemná pojišťovna, HZS JmK a Hasík.

Děkujeme Vám všem, co jste vydrželi až do konce a již nyní se těšíme na příští rok.

Klára Šikulová
Vedoucí mladých hasičů
SDH Brno – Slatina

Poslední aktuality

Závody mladých hasičů v Chrlicích

V sobotu 14.5.2022 u příležitosti 130let od založení sboru v Brně Chrlicích, proběhly závody v požárním útoku mladých hasičů.Všechny děti bojovaly jako o závod. Mladší se umístili na krásném 2.místě a dále na 9.místě. Starším o kousek unikla bedna, a tak se umístili...

Závody mladých hasičů v Bohunicích

V sobotu 7.5.2022 proběhla soutěž v požárním útoku v Bohunicích. Mladší se umístili na krásném 3. místě a dále na 10.místě, starší obsadili 6.místo. Všechyn fotky si můžete prohlédnout zde

Přijďte si užít DEN S HASIČI

Sbor dobrovolných hasičů Brno-Slatina Vás srdečně zve na 8.ročník akce DEN S HASIČI.Akce se koná v neděli 8. května 2022 od 13:00-16:00 (registrace k disciplínám bude možná do 15:40) na Přemyslově náměstí v Brně - Slatině.Bude pro Vás nachystaný pestrý program:Zájemci...

Mladí hasiči se v zimně připravují na letní sezónu v tělocvičně

Od listopadu do dubna, v tělocvičně na Základní škole Jihomoravské náměstí, zdokonalují mladí hasiči svoji fyzičku. Trénink je složen z několika různých drah, které mají zdokonalit fyzickou přípravu, jsou různě obtížné. Také nemůžou chybět náběhy na základnu...

Na seznam aktualit