Aktuality

Dobrovolní hasiči pro vás uspořádali akci pod názvem „Den s hasiči“
8 Kvě, 2022

V neděli 8.5.2022 jsme na Přemyslově náměstí ve Slatině pořádali pro veřejnost již 8.ročník akce s názvem „Den s hasiči“.

Děti si měly možnost zasoutěžit na deseti připravených stanovištích, kde porovnaly svoje síly s ostatními kamarády. Házely balónky na cíl, rozhazovaly hadice, skákaly v pytli, běžely slalom s pneumatikou, zachraňovaly rybičky z „ropné havárie“, hasily „plamínky“, probíhaly tunelem s proudnicí. Dále měly za úkol neztratit míček, poznat zvířátka ve virtuální ZOO a ověřit svoje znalosti v prevenci IZS. Jedno stanoviště jsme si připravili i pro dospělé, kde si rodiče zkusili smotat hadici a vyzkoušeli si své znalosti v oblasti technických značek a chování při dopravní nehodě.

Počasí nám přálo, a tak si přišlo zasoutěžit 362 dětí. Každý odvážlivec si odnášel nejen dobrý pocit ze splněných úkolů, ale také odměny, kterými byly např.: míček, podsedák, tužka se zvířátkem, Rébusníček, pexeso a spoustu poukázek do zábavných center nebo na zmrzlinu zdarma.

Pro děti jsme připravili doprovodný program, kde si mohli mimo jiné prohlédnout hasičské vozidlo Tatra Terno CAS 20, vyzkoušet si hasičský oděv a vyfotit se v něm. Navíc každou půl hodinu viděli vysunutí hasičského žebříku AZ 40 z HS Brno – Líšeň. HZS JmK si pro vás také připravil stánek s preventivně – výchovným programem Hasík.

U skákacích hradů jsme měli připravenou zábavu pro malé i velké, kde si mohli zadovádět s velkými bublinami. Hvězdárna a planetárium Brno si připravila v parku k prohlédnutí velkou nafukovací planetu Zemi a Měsíce. Vyfotit se veřejnost mohla i s kosmonautem.

Na konci celé akce jsme připravili losování o pěkné ceny. Celkem jsme se sponzory připravili 53 balíčků pro děti a 10 balíčků pro dospělé.  Balíčky byly opravdu bohaté. Výherci vyhráli např.: vstupenky do Dinoparku, poukaz 5+5 tokenů do zábavního centra Excalibur, vstup do muzea Terra technica, poukaz v hodnotě 400,- do Lahůdky ve Slatině, jednodenní výlet pro 4 osoby v hodnotě 2.800,- Kč a dále VIP vstupenky pro jednu osobu do Šiklova mlýna, 1 hod bowlingu do Sport Balkán, poukázku na laser game až pro 14 osob do Tron Laser areny, vstup pro 2 dospělé a 2 děti do Bruna a spoustu hodnotných cen jako třeba hodinky, společenské hry, velké bublifuky, tašky a popelníčky, sportovní láhve a spoustu dalších věcných cen.

Celé odpoledne bylo možno na stáncích zakoupit např. cukrovou vatu a další sladkosti, balónky různých tvarů a postaviček, malé občerstvení nebo si děti mohly nechat udělat dočasné tetování a kresbu na obličej.


Dík a uznání patří rodičům od našich mladých hasičů, našim členům, ale i samotným mladým hasičům za pomoc na této akci, která byla obrovská a skvělá.

Největší odměnou za naši snahu je pro nás vždy dětská radost, spokojenost a úsměv na jejich tvářích.

Rádi bychom touto cestou poděkovali všem partnerům a sponzorům, kteří se na této akci podíleli.
Byli to: Statutární město Brno, Městská část Brno – Slatina, Česká Zmrzlina z Opočna – Brno -Slatina, Reda, Starez Sport Brno, Tron Laser Aréna, Sport Balkán, Excalibur city, ZOO Brno, Porsche Brno, DinoPark ZOO Vyškov, akciová společnost ŠIKLAND – Svět, který Vás baví, Merida, VIDA! Science centrum, BRuNO family park, Sako Brno, Lahůdka – studená kuchyně, Hvězdárna a planetárium Brno, Visko Teepak, Wistron InfoComm, Cukrárna a kavárna U Myšky, Restaurace Slatinský Šenk, Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, Edwards, Hasičská vzájemná pojišťovna, HZS JmK a Hasík.

Děkujeme Vám všem, co jste vydrželi až do konce a již nyní se těšíme na příští rok.

Klára Šikulová
Vedoucí mladých hasičů
SDH Brno – Slatina

Poslední aktuality

Okresní kolo Hry Plamen

O víkendu 20.5.-21.5.2023 proběhlo Okresní kolo hasičské soutěže Hry Plamen a Dorostu. Celou zimu jsme se pečlivě připravovali a trénovali jednotlivé úseky, různých disciplín, aby v tento náročný víkend mohly děti ukázat co vše natrénovaly. V sobotu změřili své síly...

PÚ Bohunice 2023

V sobotu 13.5.2023 proběhla první jarní soutěž Brněnské ligy v Bohunicích. Ráno nám počasí moc nepřálo , a tak se běžel jen jeden pokus v požárním útoku . Mladší složili dvě družstva, jedno se umístilo na 5.místě s časem 23,95s a druhé si zaběhlo pro medaile , s časem...

Den s hasiči – zrušeno

OMLOUVÁME SE, Z DŮVODU NEPŘÍZNIVÉHO POČASÍ, JE AKCE ZRUŠENA. NÁHRADNÍ TERMÍN BUDE ZVEŘEJNĚN NA WEBOVÝCH STRÁNKÁCH I NA FB.

Okresní soutěž v běhu na 60m s překážkami

V sobotu 29.4.2023 se konala Okresní soutěž v běhu na 60m s překážkami. Náš sbor se této disciplíny zúčastnil poprvé. Za mladší běžel Dominik, Max, Matyáš, Lukáš a Danča, za starší Hanka a Pavel. Závody se konaly přímo na domácí půdě ve Slatině, počasí nám moc...

Na seznam aktualit