Aktuality

PÚ Slatina 2023
3 Čvc, 2023

V sobotu 24.6.2023 tedy poslední víkend před prázdninami jsme pro mladé hasiče uspořádali 12. ročník soutěže v požárním útoku „O putovní pohár starosty MČ Brno – Slatina a starosty SDH Brno-Slatina“. 👩‍🚒🚒🚨

Celkem se zúčastnilo 3️⃣1️⃣ družstev, což je zatím největší počet co jsme tu kdy měli. 👆

Jak už začíná být tradicí, naši starší donesli barvičky na obličej 🔴🟡 v barvách slatinských dresů a fandění bylo o to veselejší, pomalovat se nechali vedoucí, rodičové i další skalní fanoušci. 👀

Začátek zahájily děti z přípravky 🌞🔥. Děti běžely statečně a všichni jim napínavě fandili.👏 Naše družstva si doběhla pro 3. 🥉a 4 místo. 👏👏👏

Následovaly družstva mladších, straších a nakonec dorostu. Byl to opravdu veliký boj 💪👏👍, co pokus to lepší čas⏱️, na prvních příčkách 🏆 se závodilo o vteřiny a bylo to napínavé až do samotného konce.

V kategorii mladších žáků jsme měli tři družstva a obsadili 14.,5. a 2.místo 🥈s časem ⏱️17,78s. Starší se umístili s časem ⏱️18,97s na 7.místě a dorost na 3.místě 🥉.

A protože se konal poslední závod této sezóny 🙃v požárním útoku, následovalo vyhlášení výsledků v Brněnské lize🏆, kde se mladší celkově za celou sezónu umístili na krásném 👏 3. místě 🥉. Starší se umístili na 5. místě a družstvo dorostenců obsadilo 👏 3.místo 🥉.

Na závěr bychom chtěli poděkovat 🫶 všem našim vedoucím, rodičům a členům sboru dobrovolných hasičů za velkou podporu a pomoc👍. Dík patří i našemu spřátelenému sboru SDH Brno – Husovice za doplňování vody a také hlavní rozhodčí Lucie Sáňkové z SDH Brno-Útěchov. 👏👏👏

Dále bychom touto cestou také poděkovali všem, co nás jakoukoliv formou podporují🙏: Mír, Stavební bytové družstvo, PTH Group, Reda, Eisberg, Daikin a také z dotací MŠMT, Statutární město Brno a MČ Brno-Slatina.

Gratulujeme👏👏👏 všem soupeřům a také našim mladým hasičům a těšíme se již na další 1️⃣3️⃣ročník soutěže, trojky a kulaté číslao nás bude doprovázet příští rok při každé akci, náš sbor bude totiž slavit 1️⃣3️⃣0️⃣let od založení. 😉

Poslední aktuality

Víkendový trénink

Víkend 13. a 14.4.2024 jsme věnovali tréninku na „Oválu“. Kromě klasického požárního útoku bylo na začátku soutěžní sezóny potřeba natrénovat: běh na 60m a 100m s překážkami, štafetu dvojic, štafetu 4x60m a 4x100m, požární útok CTIF a běh na 100m s PHP. Účast byla...

Starší žáci trénovali první pomoc

Ve středu 10.1.2024 si děti na schůzce vyzkoušely, jak poskytnout první pomoc. Sám velitel jednotky s nimi nejdříve probral teorii, aby děti v případě potřeby dokázaly v rámci svých možností zasáhnout.   Poté si každý vyzkoušel resuscitaci na figuríně, která...

PÚ Vinohrady 2023

Poslední závody v tomto roce jsme absolvovali v neděli 24.9. na Vinohradech. Závodů se tentokrát zúčastnila i přípravka. Jako první soutěžila kategorie mladších žáků a družstvo „B“, svůj pokus zvládlo velmi dobře. Jako druhé závodilo družstvo „A“, které se svým prvním...

PÚ a štafeta 4x60m Lelekovice 2023

V sobotu 16.9. jsme se s dětmi vydali na závody mimo náš okres a to do Lelekovic. Dopoledne soutěžili mladší a starší žáci v disciplínách požární útok a štafeta 4x60 metrů. Odpoledne soutěžili dorostenci v požárním útoku a kdo chtěl, tak v běhu na 100 metrů s...

Na seznam aktualit